Projekty

Poleťte s námi do jedinečného vesmíru plného koncertů, oper a představení. Objevte originální umělecké projekty napříč galaxií plnou stylů a žánrů.

Dráteník

Český skladatel František Škroup napsal komickou operu o dvou dějstvích na libreto českého básníka a překladatele Josefa Krasoslava Chmelenského. Opera Dráteník je mezníkem v dějinách české i slovenské opery, neboť se jedná o první operu psanou na libreto v českém a slovenském jazyce.

Moyzesova sieň, Vajanského nábrežie 12, 811 02 Bratislava

Il Davide nella Valle di Terebintho – Lukaskirche, Dresden (DE)

In dieser Geschichte über Mut, Glauben und Kühnheit wird eine der berühmtesten Geschichten der Bibel lebendig. David, ein sanftmütiger Hirte, der Musik und Poesie liebt, hört eine himmlische Stimme, die ihn, einen gewöhnlichen Jugendlichen, zum großen Retter seiner Nation auswählt.

Kulturní Morava, Volantes Orchestra, Societas Incognitorum, klasicismus, Karel Ditters

Il Davide nella Valle di Terebintho - Perła Żeliszowa

W tej opowieści o odwadze, wierze i śmiałości ożywa jedna z najsłynniejszych historii biblijnych. Dawid, cichy pasterz, lubiący muzykę i poezję, słyszy niebiański głos, który wybiera go, zwykłego młodzieńca, na wielkiego zbawiciela swojego narodu.

Kulturní Morava, Volantes Orchestra, Societas Incognitorum, klasicismus, Karl Ditters

Emil Viklický 75

Festival k poctě významného hudebního skladatele a jazzového pianisty Emila Viklického, olomouckého rodáka, při příležitosti jeho životního jubilea.

Záštitu nad festivalem převzal náměstek primátora Mgr. Viktor Tichák, PhD.

Misa in honorem Sanctae Paulinae Romanae

Tato skladba vzniká k příležitosti 400. letého výročí od okamžiku, kdy sv. Pavlína Římská byla prohlášena patronkou města Olomouce. Pro tuto slavnostní událost a po hlubší úvaze byla jako hudební forma zvolena mše.

Oráč z Čech

„Převést příběh Oráče a Smrti s jeho silným etickým a duchovním rozměrem do smysluplného, přesvědčivého, působivě vypointovaného libreta byl úkol, s jakým jsem se do té doby – a vlastně dosud – nesetkal. Byla to náročná, ale zároveň krásná a inspirující práce, jejíž přidanou hodnotou byla opětná spolupráce s Emilem Viklickým. Oráč z Čech je strhující, nadčasové dílo.”

EDO

Studio Volantes 12. června 2022 ve spolupráci s Moravskou filharmonií Olomouc přivítají na prknech sálu Reduta necelých 80 hráčů European Doctors Orchestra, kteří skrze koncertní představení podporují charitativní projekty zaměřené na lékařskou pomoc druhým.

Vstupenky na koncertSledovat online přenosPřispět na dobrou věc

Antonio Vivaldi: Čtvero ročních dob

Nejznámější barokní evergreen v exkluzivním podání houslisty Josefa Žáka. Sonety, které inspirovaly Vivaldiho pro toto dílo, přednáší Jan Přeučil.

Volantes Orchestra, Vivaldi, baroko, komorní, koncert

Anton Zimmermann: Andromeda a Perseus

Melodram podle řecké báje o Andromedě, vysvobozené Perseem a obětované mořské příšeře pro záchranu království.

Karl Ditters: David

Příběh krále Davida o odvaze, pokoře, moudrosti a víře. Jako pastýř se naučil odvaze, kterou později prokázal v boji s Goliášem. Stal se králem Izraele a předchůdcem Krista.

V4, Ditters, klasicismus, scénické, oratorium

Antonín Rejcha: Gusman

„… láska bez peněz, je láska beznadějná?“ Poslední dobrodružství slovutného Guzmána z Alfarache. Jak se vrátil do Toleda, tam se převlékl za velkého šviháka, aby přelstil svého strýce a dobyl zpět své jmění, čest i srdce ženy.

 

Il Boemo ve světle svých současníků

Galakoncert symfonických skladeb a árií pod vedením dirigenta Jakuba Kydlíčka provede posluchače skladbami autorů, jimž bude věnována zvláštní pozornost během IX. ročníku Olomouckých barokních slavností.

Volantes Orchestra, Rejcha, klasicismus, divadlo, opera
Ministerstvo kultury ČR Státní fond kultury ČR Nadace život umělce Olomoucký kraj Ochranný svaz autorský Gaudium Production